Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України. Її головна мета – створити таку школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

 

З 18 по 22 червня 2018 року на базі Чигиринського НВК І-ІІІ ступенів № 3 відбулася ІІІ очна сесія з підготовки вчителів початкових класів району до роботи з першокласниками.

 

У формі індивідуальної, парної та групової роботи тренер Наталія Федорівна Тараненко познайомила учасників тренінгу з актуальними питаннями Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

 

Навчання було організовано із застосуванням інтерактивних технологій, під час яких педагоги поглибили свої знання щодо тематичного та діяльнісного підходів в організації інтегрованого навчання, навчилися планувати тематичні блоки, працювати за стратегіями розвитку критичного мислення, познайомилися з особливостями викладання інтегрованого курсу «Я досліджую світ» та запровадження ротаційних моделей «Щоденні 5» і «Щоденні 3», створювали моделі інтегрованого навчання на основі запитів учнів через дослідження Inquiry-based learning.

 

Цікавою та захопливою була робота по вивченню методики компетентнісного навчання «Шість цеглинок», мета якої – використання активних методів навчання з конструктором LEGO.

 

            Учасники тренінгу познайомилися з новинками в оцінюванні навчальних досягнень учнів, зокрема, з впровадженням формувального оцінювання та технології портфоліо.

 

В ході виконання практичних завдань, перегляду відеоматеріалів, презентацій педагоги опрацювали тему «Основи інклюзивної освіти» та з’ясували особливості її реалізації в освітньому процесі.

Під час тренінгів усі вчителі брали активну участь в обговоренні питань, що розглядалися, дискутували та висловлювали власні думки з приводу впровадження освітніх новацій, набули практичного досвіду по роботі з першокласниками в умовах Нової української школи.