На Черкащині розширюється мережа інклюзивно-ресурсних центрів

 Інклюзивність і залучення всіх дітей, без виключення, до освітнього процесу – це важливе завдання, яке поступово реалізує Кабінет Міністрів в рамках освітньої реформи.

    Так, на початку вересня на Черкащині було урочисто відкрито два інклюзивно-ресурсних центри – в Городищі, Каневі та Канівському районі.

   

 Інклюзивно-ресурсні центри створені з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини (далі — комплексна оцінка), надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

 

 

     Діяльність комунальних установ здійснюється з урахуванням таких принципів, як повага та сприйняття індивідуальних особливостей дітей, дотримання інтересів дитини, недопущення дискримінації та порушення прав дитини, конфіденційність, доступність освітніх послуг з раннього віку, міжвідомча співпраця.

     Заробітна плата працівників «Інклюзивно-ресурсних центрів» нараховуватиметься за рахунок освітньої субвенції. Створення умов та обслуговування приміщень – за рахунок місцевого самоврядування.

 

 

Довідково:

     Зазначимо, що враховуючи пропозиції органів управління освітою, в області заплановано відкрити 27 інклюзивно-ресурсних центрів (далі – ІРЦ).

     Наразі рішення про їх утворення уже прийнято 25 органами місцевого самоврядування.

   

 

 За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку осіб з особливими освітніми потребами на оснащення ІРЦ педбачено по 107,2 тис грн. кожному центру, всього – 2,9 млн.грн. Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 545 кошти з місцевого бюджету на матеріально-технічне забезпечення, обладнання та господарське обслуговування ІРЦ виділено понад 1 млн.грн.

 

 

   У структурі КНЗ „Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради створено обласний ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти в Черкаській області.

     

Робота органів управління освітою, закладів освіти області щодо забезпечення права дітей з інвалідністю на освіту продовжується.