Методична рада районного методичного кабінету

 Методична рада районного методичного кабінету

                                                                                                   Дата проведення: 02.02.2018

                                                                                                                 План

 

1.Про стан природоохоронної роботи у ЗЗСО району, формування і розвиток природничої кваліфікації педагога в системі методичної роботи.

                                                                                                 Федченко Ю.А.

 1. Стан профілактичної роботи по запобіганню бездоглядності і безпритульності.

                                                                                                  Петриченко Л.В.

 

 1. Впровадження інклюзивної освіти в Україні.

                                                                                                  Гейван-Лобова О.В.

 1. Про організацію та проведення виставки передового педагогічного досвіду «Освіта Чигиринщини – 2018» та «Освіта Черкащини – 2018».

                                                                                                   Нещерет Н.А.

 1. Про схвалення методичних напрацювань учителів та вихователів закладів освіти району на конкурс кращої серії цифрових ресурсів.

 

                                                                                                Григор’єва Г.М., Нещерет Н.А.

 

 

Районному методичному кабінету:

    

  1.У лютому – квітні 2018 року провести цикл заходів з попередження          жорстокого поводження з дітьми із залученням працівників психологічної служби, класних керівників, голів методичних об᾽єднань, батьківської громадськості.

 1. 2 березня 2018 року на засіданні ради районного методичного кабінету схвалити методичні напрацювання педагогічних працівників закладів освіти, представлені на виставку «Освіта Черкащини -2018».
 2. Надати методичну допомогу з підготовки матеріалів на конкурс кращої серії цифрових ресурсів на виставку «Освіта Черкащини -2018».

4.У вересні 2018 року організувати проведення майстер – класу з досвіду природоохоронної діяльності шкільного лісництва Чигиринського навчально – виховного комплексу « Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа  І – ІІІ ступенів № 3».

 1. 23 лютого 2018 року розглянути питання організації інклюзивного навчання на семінарі – практикумі заступників директорів з навчально-виховної роботи в Чигиринському навчально – виховному комплексі «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 3» та надати методичні рекомендації з даного питання.

 

 

 

Керівникам освітніх закладів, БДЮТ:

 1. Виховну роботу щодо профілактики правопорушень в учнівському середовищі спрямувати на виконання рішення Черкаської обласної ради від 19.02.2016 №3-20/УІІ «Про затвердження  Програми правової освіти населення Черкаської  області на 2016- 2020 роки». Розглянути на педагогічній раді стан  виконання даної  програми.

2.До 01.09.2018 року розширити мережу  гуртків, факультативів, курсів за вибором морально-правознавчого спрямування («Практичне право», « Права людини», «Права дитини». Активізувати  позакласну роботу з правознавства.

3.Постійно тримати на контролі  роль виховного потенціалу уроків правознавства. Систематично залучати учнів до участі у  різноманітних конкурсах  правознавчого напрямку.

4.До 01.03.2018 року організувати циклові  лекторії з правознавства.

5.Активізувати  співпрацю з правоохоронними органами щодо  попередження правопорушень і злочинності. Привести в чітку систему роботу ради профілактики.

 1. До 01.03.2018 року організувати підготовку матеріалів та подачу заявок на конкурс кращої серії цифрових ресурсів у відповідності до Положення та переліку тем для участі. Звернути увагу на те, що до всієї серії цифрових ресурсів (електронного посібника, електронного підручника, програмного засобу) окремим текстовим файлом додається одна загальна  «Картка опису цифрового ресурсу».
 2. До 2 березня 2018 року схвалити методичні напрацювання педагогічних працівників закладів освіти, представлені на виставку «Освіта Чигиринщини -2018».
 3. Адміністрації Трушівського навчально – виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів» відновити роботу шкільного лісництва з 1 вересня 2018 року .

 

 

Керівникам шкільних методичних об’єднань:

1.До 10.03.2018 розглянути на засіданні МО питання «Попередження жорстокого поводження з дітьми в сім’ї та агресивних проявів серед дітей та учнівської молоді».

 

 

 

Педагогічним працівникам ЗЗСО:

 1. Протягом лютого – квітня 2018р. провести цикл бесід з метою недопущення агресивних проявів серед дітей та учнівської молоді.
 2. Вчителям біології та екології протягом року формувати у школярів дослідницькі навички природничого змісту, залучаючи їх до написання наукових робіт у відділеннях МАН « Наук про Землю», « Хімії та біології».
 3. Залучати учнівську молодь до активної та практичної природоохоронної діяльності зі збереження довкілля та до участі в районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах, акціях еколого – натуралістичного спрямування.
 4. З метою забезпечення закладів освіти фахівцями з інклюзивної освіти розвивати профорієнтаційні знання старшокласників в даній галузі, розкрити соціальну значущість професій дефектолога, логопеда в суспільстві.