Діти мають здобувати освіту саме в таких умовах, – Віталій Коваль у Чигиринській інноваційній школі

Перший заступник очільника області Віталій Коваль відвідав одну з інноваційних шкіл Черкащини – Чигиринську загальноосвітню школу I-III ступенів №1 ім. Б.Хмельницького – учасницю освітнього проекту, що реалізують в межах обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» на період до 2020 року. Тут – всі умови для якісного навчання – від сучасного обладнання до новаційних підходів викладання.

 

 

Зауважимо, в закладі навчається більше 400 учнів та працює 33 вчителі, котрі мають відповідні кваліфікаційні категорії. Викладачі використовують в роботі різні педагогічні техніки, зокрема: технологію «перегорнутого навчання», біоадекватні, ігрові, проектні технології, інтерактивну технологію «сторітеллінг», розвивальну технологію навчання.

 

 

Кабінети фізики, хімії, біології, також конструктори LEGO придбали за рахунок обласного та районного бюджетів на умовах співфінансування. На ремонти та відповідне оснащення приміщень залучили й державні кошти. Нині в школі створені необхідні умови для комфортного перебування школярів під час навчального процесу. Водночас бажають у подальшому їх удосконалювати. На території ж закладу є власна котельня, завдяки чому тут економлять значні кошти. При цьому в приміщенні тепло й затишно в холодний період року.  Найближчим часом планують завершити й будівництво сучасного спортивного корпусу, котре нині триває. Фінансову ж підтримку на добудову сподіваються одержати з обласного бюджету. З цим проханням звернулись до першого заступника.

 

 

– Інноваційні школи – це абсолютно новий формат навчання, а відтак і якісні знання, що відповідають світовим, зокрема європейським стандартам, – каже Віталій Володимирович. – Наші діти мають здобувати освіту саме в таких умовах, що дають змогу формувати знання за допомогою сучасних засобів навчання, таких як: ноутбук, інтерактивна дошка, мультимедійний проектор, цифрове вимірювальне обладнання, цифрові мікроскопи та інше. А ще – уміння використовувати інформаційно-комунікаційні технології для ефективного розв’язання нетипових завдань та створення власних проектів. І важливо, що таку можливість повинен мати будь-який учень – як у містах, так і в селах.

 

 

Нагадаємо, реалізація проекту інноваційних шкіл здійснюється в межах виконання Обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» на період до 2020 року, затвердженої рішенням Черкаської обласної ради від 07.10.2016.

Під час робочої поїздки до Чигирина, Віталій Коваль спільно з керівником району Володимиром Клименком оглянули також хід ремонтних робіт в інклюзивно-ресурсному центрі. Тут, як і в інших на Черкащині, надаватимуть методичні, психологічні, дефектологічні, логопедичні послуги дітям з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Наразі оголошено конкурс на заміщення вакантних посад працівників ІРЦ – логопеда, психолога, дефектолога. Зауважимо, на реконструкцію приміщення та обладнання центру виділено 207 тис. грн.